Пів години тому!Всі вже в Бердянську? Рух почався – Південь здають: ЗСУ добили! Харківський сценарій, вдалося!

Останніми днями на тимчасово окупованих територіях Півдня України все частіше з’являється дуже потужна бавовна. Росіяни не на жарт налякані через це.

https://youtube.com/watch?v=_O08Js8aWRI%3Ffeature%3Doembed

З кожним днем росіяни почуваються менш захищено на тимчасово окупованих територіях. Постійні вибухи, точні влучання в ціль вже не просто “трєвожат” окупантів. Все вказує на те, що вони починають планувати втечу.

Російські посіпаки починають вивозити свої родини та цінності подалі від окупованих територій. Про це в ефірі одного з телеканалів розповіла керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк.

Їм набагато тривожніше, ніж просто “трєвожно”. Вони справді збирають свої “тривожні валізи”. Навіть у тимчасово окупованому Бердянську спостерігається згортання речей, документів – передвісники великого руху “за поребрик”,
– підкреслила Наталія Гуменюк.

Зокрема, представники окупаційної влади також відправляють свої родини якомога далі й намагаються вивозити цінності й документи.

“Зважаючи на завантаженість транспортно-логістичних шляхів – до багатьох уже приходить розуміння”, – зазначила Гуменюк.

Як правило, ті, хто володіють більш-менш об’єктивним розумінням розвитку ситуації найближчими днями, починають збиратись першими. Вже побачивши їхні рухи, підтягнуться й дрібніші колаборанти. А далі – всі та, хто “понаєхалі”.

Днями у Центрі національного спротиву з’явилась інформація, що у Криму окупанти починають вивозити секретну документацію. Намагаються вони й все ж вибудувати хоч якусь оборону.

Оборону там вибудовувати уже немає з чого. Вони вже все, що змогли – вибудували та вирити. Погралися у пісочку, розкидали “зуби”, більшого їм не зробити й не створити,
– наголосила речниця ОК “Південь”.

Все, що на сьогодні можуть зробити росіяни – маневрувати силами й засобами, щоб якось заплутати інформацію про 250 військових баз, які є в Криму. Хоч про усе вже відомо українським спецслужбам.

Втім окупанти все ж намагаються збирати й переміщувати потенційні цілі для ЗСУ ще глибше. Мовиться про авіацію та місця дислокації та зберігання зброї.

Увага всього світу без перебільшень прикута до контрнаступу ЗСУ, який невдовзі може розпочатися. Раніше, на думку оглядачів, його гальмувала погода.

Але з настанням тепла можуть активізуватися нові бої. До такого висновку дійшли журналісти, які висловили припущення щодо того, що на Півдні сонячна погода стимулюватиме наших захисників іти вперед.

Незвично дощові кілька місяців зробили землю брудною, липкою і непридатною для проїзду важкої техніки. Але з нещодавнім періодом сухої погоди, умови майже оптимальні для довгоочікуваного контрнаступу,
– кажуть у The Washington Post.

Дослідниця з Університету Мериленду Інбал Беккер-Решеф, котра досліджує глобальні погодні умови, звернула увагу на кліматичну ситуацію в Україні. За її словами, квітень у нашій державі був “надзвичайно вологим місяцем”.

Натомість вона назвала області, де зараз спостерігається найнижчий рівень вологості ґрунту. Мовиться про Запорізьку та Херсонську, а також сусідні області. На них, на думку експертки, може відбутися контрнаступ.

Правда, погодні умови не всі пов’язують з відтермінуванням контрнаступу. Український військовий експерт Олексій Мельник вважає їх лише одним з чинників.

“Погода була одним з факторів. Але не головним”, – наголосив Мельник.

Головний спеціаліст Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ Тарас Дзюба пояснив, що немає контрнаступу, є продовження стратегічної оборонної операції.

Мета в неї незмінна – це повне визволення наших територій. І створення надалі гарантій безпеки, щоб Україна могла жити довго, мирно і щасливо,
– заявив Дзюба.

За його словами, в рамках стратегічної оборонної операції триває маневрова, позиційна, мобільна оборона, активні дії, зустрічні бої тощо. За його словами, це, ймовірно, найбільша форма операції ЗСУ за значенням та масштабом застосування.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *